Ārkārtas situācijas izsludināšana valstī ir krasi mainījusi Latvijas iedzīvotāju ikdienišķos paradumus. Daļa no iedzīvotājiem ir pieradusi pie jaunās dzīves, taču daļa vēl aizvien nespēj pielāgoties šiem paradumiem. Kā pārdzīvot šo grūto laiku un kā tas ietekmē mūsu veselību? Atbildes uz šiem jautājumiem varēsiet uzzināt Latvijas Universitātes (LU) attālinātajā Zinātnes kafejnīcā 11. maijā plkst. 16.30 sociālā tīkla facebook un LU portāla tiešraidē. Seko līdzi un uzdod interesējošos jautājumus mūsu ekspertiem!

TIEŠRAIDE

LU un Latvijas Mobilā Telefona (LMT) pētnieki ir radījuši pieeju, kas, pateicoties mobilā tīkla notikumu statistikai, ļauj reāllaikā novērot cilvēku uzvedību un tās izmaiņas dažādu notikumu ietekmē. Pētījums parāda, ka ārkārtas situācijas laiks ir būtiski mainījis Latvijas iedzīvotāju uzvedību un lielākā daļa cilvēku visā valstī godprātīgi ievēro norādījumu #paliecmājās. Tāpat pētījums parāda, ka cilvēku aktivitāte no pilsētu un darba centriem strauji pārvietojusies uz dzīvojamiem rajoniem un ārpus pilsētām.

Kā sabiedrība pieņem jauno realitāti par pašizolāciju uz vairākiem mēnešiem? Cilvēks  parasti pieņem tādus lēmumus, kas viņam dod vislielāko labumu. Šobrīd vislielāko labumu cilvēks iegūst sekojot ierobežojuma norādījumiem. Kā mums savstaprēji mijiedarbojoties tikt galā ar šo krīzes situāciju? Iespējams viens no veidiem, kā paši savu ikdienu var padarīt laimīgāku ir palīdzēt citiem, izdarīt kādu sen atliktu darbu, vairāk lasīt grāmatas, bet ko iesaka psihologi? Un kā šajā laikā rūpēties par savu veselību un būt formā? 

Zinātnes kafejnīcas dalībnieki:

Gundars Bērziņš (LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns, profesors);

Andrejs Ērglis (LU Medicīnas fakultātes profesors, ārsts kardiologs);

Ivars Austers (LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesors).

Uzdod savu interesējošo jautājumu jau pirms pasākuma! Dodies uz slido.com, ievadi kodu #21606 un jautā!

Pasākumu vadīs Ilze Dimanta, LU pētniece un zinātnisko projektu vadītāja L'Oreal (Polija un Baltija).

Zinātnes kafejnīcai varēs sekot līdzi arī Radio NABA viļņos un LU portāla tiešraidē

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu.

Dalīties

Saistītais saturs

Zinātnes kafejnīca par Covid-19 krīzi: Galvenais nepalikt bez mērķa, vienmēr ir iespēja mācīties
12.05.2020.

Zinātnes kafejnīca par Covid-19 krīzi: Galvenais nepalikt bez mērķa, vienmēr ir iespēja mācīties